پیشنهاد سردبیرمشاوره خریدنقد و بررسی

6 دلیل برای اینکه اسکوتر S2 ADV 150 کویر یا طرح کلیک کویر نخریم؟

اخبار خودرو

قبل از بررسی اینکه به شما 6 دلیلی که نباید اسکوتر S2 ADV 150 کویر یا طرح کلیک کویر بخریم را بگوییم سری به سرگذشت هوندا واریو میزنیم.

در سال 2006 بود که هوندا اقدام به معرفی اسکوتر جدیدی بنام واریو کرد. واریو در برخی کشورهای آسیای جنوب شرقی و همین‌طور در کشورمان که با نام کلیک شناخته می‌شود، بشدت محبوب و مورد استقبال خریداران قرار گرفت.

با توجه به همین محبوبیت، موتورسازان گمنام و کوچکی که مخصوصاً در چین فعالیت می‌کردند، اقدام به ساخت نسخه‌های کپی از روی کلیک کردند که قیمت بسیار کمتر و البته کیفیت پایین‌تری نسبت به نمونه اصلی دارند را زدند.

تنها فرق اسکوتر S2 ADV 150 با بقیه طرح کلیک ترمز تقویت شده و تغییر در طراحی چراغ‌های جلو آن است.

موتور کویر s2 150
موتور کویر s2 150
موتور کویر s2 adv 150
موتور کویر s2 adv 150

از این مدل‌ها که با عنوان طرح کلیک یاد می‌شود، نمونه‌های زیادی در کشورمان هم عرضه شده است که یکی از آن‌ها S2 نام دارد و توسط کویر موتور در دو مدل معمولی و ADV عرضه می‌شود که در ADV ترمزهای تقویت‌شده و طرح ظاهری چراغهای جلو جدیدتری بهره می‌برد؛ اما آیا این اسکوتر طرح یا کپی برای خرید گزینه مناسبی است؟ در ادامه پاسخ این سؤال را خواهیم داد.

با توجه به افزایش نرخ ارز و به طبع افزایش قیمت موتورسیکلت‌های ساخت برندهای معتبر ژاپنی در کشورمان، بسیاری از مردم که بودجه کمتری دارند و به دنبال یک موتورسیکلت نسبتاً مدرن هستند سراغ نمونه‌های طرح می‌روند زیرا این مدل‌ها که ظاهری کاملاً مشابه نمونه اصلی و تقریباً نصف آن قیمت دارند، گزینه‌های وسوسه‌کننده‌ای هستند.

به همین دلیل، شرکت‌های داخلی مختلف نیز از این فرصت استفاده کرده و انواع گوناگونی با این مدل‌های طرح را با نام‌های مختلف به بازار عرضه کرده‌اند.

اما موتورسیکلت‌های طرح مثل S2 ADV کویر موتور آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسند انتخاب‌های چندان خوبی به‌حساب نمی‌آیند و شاید بعداً خریدار را از خرید خود پشیمان کنند.

سازنده نامعتبر و نامشخص S2 ADV 150

اصلی‌ترین مشکل موتورسیکلت‌های طرح مثل S2 نامعلوم بودن شرکت سازنده اصلی آن‌هاست.

زیرا این موتورسیکلت‌های طرح توسط شرکت‌های زیادی تولید می‌شوند که معمولاً بی‌نام‌ونشان هستند.

این یعنی شما یک موتورسیکلتی را می‌خرید که معلوم نیست تحت نظارت چه شرکتی تولید شده و ممکن است در درازمدت مشکلات کیفی متعددی داشته باشند.

کویر اس 2 adv - kavir s2 150cc adv
کویر اس 2 adv – kavir s2 150cc adv

کیفیت پایین قطعات در S2 ADV 150

قطعاً وقتی با یک موتورسیکلت کپی از یک شرکت نامشخص و با نصف قیمت نمونه اصلی طرف هستیم، هرگز نباید انتظاراتی برابر با کلیک اصلی را از آن داشته باشیم.

کویر S2 فقط در ظاهر شبیه کلیک است و از لحاظ فنی هرگز با آن قابل‌مقایسه نخواهد بود.

حتی با نگاهی به ظاهر هم می‌توانید متوجه این اختلاف کیفیت بشوید زیرا با اینکه S2 کاملاً مشابه نمونه اصلی ساخته شده اما درحالی‌که فلاپ‌های بدنه کلیک از فایبرگلاس هستند، در طرح کلیک برای کاهش هزینه‌ها این فلاپ‌ها از پلاستیک ساخته شده‌اند.

علاوه بر این، در S2 دیگر قطعات مثل رینگ‌ها و کمک‌فنرها نیز کیفیت پایینی دارند و خریداران مشکلاتی مثل خشکی، روغن‌ریزی، لرزش، شنیدن سروصدا از قسمت‌های مختلف، روغن‌سوزی و خرابی‌های فنی را پس از چند هزار کیلومتر پیمایش را گزارش کرده‌اند.

در کامنتها و گزارشهای مردمی متاسفانه شرکت کویر به هیچ وجه پاسخگوی خدمات پس از فروش و یا گارانتی دلگرم کنده‌ای نداشته و شما تنها با موتور S2 ADV 150 در بازار خواهید بود.

موتور کویر s2 adv 150
انجین و سیستم تعلیق موتور کویر s2 adv 150

پیشرانه ضعیف و یکسان با S2 150

یکی از مشکلات موتورسیکلت‌های طرح مثل S2 ADV 150 پیشرانه ضعیف‌تر آن‌ها نسبت به نمونه اصلی است.

این اسکوتر کپی از یک پیشرانه 150 سی‌سی تک سیلندر دو سوپاپ هوا خنک استفاده می‌کند که هرچند حجم و تعداد سوپاپ آن با کلیک اصلی برابر است اما به دلیل تکنولوژی پایین‌تر، تنها 9.2 اسب بخار قدرت تولید می‌کند درحالی‌که کلیک حدود 13 اسب بخار قدرت دارد.

این اختلاف 4 اسب بخاری در یک موتورسیکلت صد کیلوگرمی بسیار چشمگیر است و باعث کاهش شتاب و کشش در S2 و یا S2 ADV 150 می‌شود خصوصاً زمانی که دو نفر سوار بر آن باشند.

این پیشرانه هم با هندل و هم با استارت روشن می‌شود اما نه‌تنها صدای استارت آن بلند است بلکه خود پیشرانه هم سروصدای بسیار زیادی دارد که کیفیت ساخت پایین آن را نشان می‌دهد.

پس از مدتی همین هندل مولد تولید سر و صدای اضافی برای موتور S2 ADV 150 شما خواهد شد.

و متاسفانه این پیشرانه کمی هم مصرف سوخت بیشتری نسبت به کلیک دارد.

موتور کویر s2 adv 150
چرخ جلو و ترمز دیسکی موتور کویر s2 150

باک سوخت کوچک و کم ظرفیت

یکی دیگر از مشکلات S2 باک بنزین کوچک آن است.

درحالی‌که هوندا کلیک به باک 5.5 لیتری مجهز است، در این مدل طرح برای کاهش قیمت از باک کوچک‌تر 4 لیتری استفاده شده که برای یک اسکوتر 150 سی‌سی که بیشتر برای ترددهای شهری و در ترافیک‌ها استفاده می‌شود عدد بسیار کمی است.

بنابراین، با توجه به مصرف سوخت حدود 2 لیتر در هر صد کیلومتر S2 ADV 150، این اسکوتر با هر بار سوخت‌گیری کامل حداکثر می‌تواند در شرایط نرمال و رانندگی کم گاز حدود 150 تا 200 کیلومتر را طی کند که مسافت بسیار کمی است.

این یعنی در صورت خرید S2 اگر به‌صورت روزمره از آن استفاده کنید خیلی زودبه‌زود باید راهی پمپ‌بنزین شوید و در صف طولانی موتورسیکلت برای 4 لیتر بنزین حداقل با هر مرتبه مراجعه به جایگاه سوخت 15 تا 20 دقیقه معطل شوید.

گارانتی و خدمات پس از فروش ضعیف کویر موتور

هرچند کویر موتور نام شناخته‌شده‌ای در زمینه موتورسیکلت است اما گارانتی و خدمات پس از فروش این شرکت چندان تعریفی نداشته و بسیاری از خریداران از آن گلایه دارند.

به‌عنوان‌مثال، نمایندگی‌ها گاهاً با کمبود قطعات مواجه هستند و یا پاسخگویی درستی ندارند.

همچنین هزینه آچارکشی و تعویض روغن اولیه هم به‌طور کامل از خریدار این موتور حدود 70 میلیون تومانی بعد از 1000 کیلومتر اخذ می‌شود.

به همین دلیل، گلایه‌های زیادی از سوی خریداران S2 نسبت به خدمات پس از فروش کویر موتور شنیده می‌شود.

حال دیگر نبود قطعات، عدم پاسخگویی کافی از سوی شرکت برای مدل جدید موتورسیکلت S2 ADV 150 قابل پیشبینی بوده و نشان میدهد که کویر تنها یک نام بوده و پس از فروش به هیچ وجه بفکر حل مشکلات خریداران محصولاتش در اولویت اول آنها نیست.

موتور کویر s2 adv 150
نمای نیم رخ موتور کویر s2 adv 150

دیگر مشکلات

غیر از مواردی که بیان شد، S2 ADV 150 مشکلات دیگری هم دارد که یکی از آن‌ها ارتفاع کم از زمین است.

این اسکوتر از زمین 132 میلی‌متر فاصله دارد که در خیابان‌های کشورمان می‌تواند مشکل‌ساز باشد زیرا هنگام عبور از روی دست‌اندازها و سرعت‌گیرها احتمال گیر کردن کف موتورسیکلت به زمین و حتی شکستن فلاپ‌های زیر آن وجود دارد.

مورد بعدی اندازه کوچک محفظه زیر صندلی است.

از اکثر اسکوترها، در این فضا می‌توان یک کلاه ایمنی را قرار داد اما در S2 و موتورسیکلت S2 ADV 150 حتی با وجود کوچک‌تر شدن باک سوخت، این محفظه هنوز کوچک بوده و یک کلاه ایمنی کوچک در آن جای نمی‌گیرد.

خب بدیهی است، شما در حال خرید یک کپی بی کیفیت از یک محصول خوب هستید!

موتور کویر s2 adv 150
صفحه کیلومتر و فرمان موتور کویر s2 adv 150

در همین حال، عملکرد کمک‌فنرها چندان جالب نبوده و سواری آن کوبش دارد.

همچنین به دلیل عملکرد ضعیف تک کمک‌فنر عقب، زمانی که دو نفر سوار بر موتورسیکلت باشند پایداری و تعادل چندانی خوبی نخواهد داشت.

خریداران این اسکوتر همچنین به تعمیر دشوار آن‌هم اشاره کرده‌اند که یعنی در همه‌جا امکان تعمیر برخی قسمت‌های آن وجود ندارد و برای اکثر مشکلات باید به نمایندگی مراجعه کرد.

موتور کویر s2 adv 150
چراغ عقب و سیستم تعلیق و اکزوز موتور کویر s2 adv 150

علاوه بر این، قیمت لوازم‌یدکی موتور S2 ADV 150 نیز گران بوده و می‌تواند هزینه‌های سنگینی روی دست مالک بگذارد.

سروصدا و لرزش گیربکس، خرابی سوئیچ کی لس، ایراد باطری، لاستیک‌های بی‌کیفیت ایران یاسا و ترمز کاسه‌ای عقب که خیلی زودبه‌زود به رگلاژ نیاز خواهد داشت و دسترسی راحتی همانند کلیک ندارد نیز از دیگر مشکلات کویر S2 ADV 150 هستند.

خرابی و باد کردن لاستیک ایران یاسا تفتان موتور طرح کلیک Iran Yasa Tire taftan
لاستیک مورد استفاده در کویر اس 2 بعد از 1 سال نیم کار کرد
مشخصات فنی کویر S2 ADV 150 چیست؟

این اسکوتر از یک پیشرانه 150 سی‌سی هوا خنک دو سوپاپ با 9.2 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند که نسبت به نسخه اصلی بسیار ضعیف تر است

مشکلات کویر S2 ADV 150 چیست؟

کیفیت پایین قطعات، نامشخص بودن سازنده اصلی، قدرت کمتر پیشرانه نسبت به کلیک اصلی، گارانتی و خدمات پس از فروش ضعیف و باک سوخت کوچک ازجمله مشکلات این اسکوتر طرح هستند

کویر S2 ADV 150 کپی چه موتورسیکلتی است؟

این مدل درواقع کپی هوندا کلیک است که در ایران با نام طرح کلیک شناخته میشود و از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است

تبلیغ پایین مطلب

نوشته های مشابه

‫74 دیدگاه ها

 1. افتضاح است متاستفانه من یک صفر این موتور را تهیه کردم ولی لاستیک عقب آن به طور ناگهانی باد خالی میکرد .ماه اول بردم گارانتی گفتند به ما مربوط نمیشه همشون همینطوری هستند نگران نباش.بار دوم وسط خیابان به طور ناگهان به صدا درآمد و از دور خارج شد من من دچار شکستگی پا و عمل pcl شدم فقط به خاطر بی تعهدی و بی مسئولیتی شرکت وارد کننده که فقط اسم بی صاحاب محصول رو گزاشته کویر .تمامی مستندات این موضوع هم موجود دارم .

  1. سلام تمام محصولات کویر بی کیفیت میباشد و خدمات پس از فروش آن هم صفر میباشد همان جور که در این مقاله آمده من هم یک موتور t2از شرکت کویر موتور خریداری نمودم ولی در روز دوم موتور خاموش و 4راهنمای آن روشن ماند. به نمایندگی مراجعه کردم ایشان گفتن از دزد گیرش میباشد دزد گیر آن را از مدار خارج کرده و موتور رو به دستم دادند. الان دو ماه است از دزد گیر خبری نیست به بازرسی شرکت مراجعه نمودم بازرسی میگفت که دزدگیر در این موتور باعث خرابی سیم کشی می‌شود و باید آن را از موتور شما حذف کنیم. به ایشان اعلام کردم اگر دزدگیر باعث خرابی سیم کشی شده چرا هزینه دزدگیر را در قیمت تمام شده اینجانب محاسبه نموده اید ولی ایشان موسر بودن که موتور نباید دزدگیر داشته باشد. این هم جواب یک شرکت مثلا معتبر میباشد.

   1. ممنون بابت به اشتراک گذاشتن نظر شما؛ متاسفانه اوضاع خدمات پس از فروش در حوزه موتورسیکلت صفر هست و این موارد باید گفته بشه

  2. بله برای منم لاستیک ناگهانی باد خالی میکنه چند بار هم اتفاق افتاده

  3. همین مشکل برا من هم پیش اومد وسط اتوبان و زنده بودن امروزم معجزه است. نفرین به تک تک افراد بی مسئولیت که کارشونو درست انحام نمیدن

 2. داغان. بجای اینکه برن رایزنی کنن پی سی ایکسو واریو ایکس مکسو اینارو با همون کیفیت اینجا دست مصرف کننده برسونن دست گذاشتن رو چه اشغال بازیی

  1. به نظرم ربطی به شرکت نداره شرایط تحریم رو که شرکت نمیتونه بره مذاکره کنه برداره

   1. در سایت کوری موتور 32 برند مختلف و معروف این شرکت داره تامین و میفروشه. پس بنابراین چطور شرایط تحریم نمیتونن برد دیگه ای به این 32 برند اضافه بکنن؟ موتور هوندا سی جی اصل 40 میلیون خارج از کشور هست ولی کویر طرح سی جی میده 40 میلیون؟!!!! آقا چ ربطی به تحریم داره!!!!!
    برندهای عرضه شده توسط کویر موتور

   2. داداش خوبی؟ موتور اومده گارانتی نمیدن آشغال وارد کردن چه ربطی به تحریم داره

 3. بادرود و عرض ادب
  بنده یکسال محصول طرح کلیک کویر موتور S2 رو استفاده کردم و بعد از آن چند ماهی هست کلیک اصل تایلندی رو استفاده می کنم. تمامی توضیحات ارائه شده در این مقاله صحیح و دقیق هستش و متاسفانه دلیل این همه تبلیغات طولانی کویر موتور در صدا و سیما دقیقا پوششی بر روی همین مشکلات فوق الذکر هستش.

 4. دست صاحب اثر درد نکنه با توضیحات جامع و کاملی که دادن .تمام موارد عرض شده عین واقعیت می باشد،???

 5. امروزه بر همگان ثابت شده که شرکت کویر موتور هیچ تعهدی در مقابل مصرف کننده نداره و برای سود بیشتر حاضر هست تا کجا پیش بره و تا چه حد با مال و جان مردم بازی کنه. من خودم مجذوب تبلیغات کویر موتور شدم و قصد خرید داشتم اما زمانی که به پیج این شرکت مراجعه کردم متوحه شدم که کامنت ها را بسته‌! و پست های قدیمی تر پر بود از اعتراضات و گلایه خریداران.

 6. خرید هر طرحی حتی طرح هوندا سی جی اشتباهه.نرمی موتور سرعت کمی اسطهلاک فرق طرح و اصله.من ویو اصل ۱۸ سال کار دارم سوار میشم مثل روز اول موتورش کار میکنه.برای مدلهای جدید هم کلیک یا واریو اصل دست دوم چندسال کار شرف داره به موتور نو صفر ولی طرح.

  1. باسلام به دوستان بنده موتورسازم به نظر من بی کیفیت ترین موتور طرح کلیکه لوازم گرون کم پیدا میشه میخوای موتورسوارشین فقط ان اس ۲۰۰بعداپاچی ۱۸۰اخرش هندا۱۲۵کویریارهروحرف نداره

 7. باسلام به دوستان بنده موتورسازم به نظر من بی کیفیت ترین موتورکلیکه لوازم گرون کم پیدا میشه میخوای موتورسوارشین فقط ان اس ۲۰۰بعداپاچی ۱۸۰اخرش هندا۱۲۵کویریارهروحرف نداره

 8. سلام
  من کلیک مدل کویر میخاستم بگیرم…رفتم یه سر به مکانیکی ها زدم…دیدم اکثر طرح کویر s2 هست!
  رفتم یه طرح کلیک شرکت دینو گرفتم…بعد یه سال و ۱۴ هزار کیلومتر…فقط سنسور اکسیژن خراب شد که اینم فیشش کشیدم اوکی شد.
  در کل نسبت به بقیه شون…دینو بهتره
  این نظر شخصی و تجربه بنده هست

 9. نظر شما کاملا درسته.اخه اینها چیه من که نمیخرم به جاش میرم یه موتور هارلی دیویدسون ۱۲۰۰ سی سی میخرم.اما میگن هارلی دیویدسون تو ایران نیست تازه اگرم باشه قیمتش میلیاردیه و پلاک هم نمیشه!!!!!!!
  پس چیکار کنم؟؟؟؟!!!

 10. اول باید گلایه کرد از وزارت صمت که چرا و چگونه کالاهای بی کیفیت و بی اصالت را ثبت سفارش و یا مجوز واردات میدهد مگر نه اینکه به عنوان نماینده مردم چنین مسئولیتی را بر عهده گرفته اند باید جوابگوی مردم باشند . تا زمانی که مسئولین باور مسئولیت نداشته باشند و مردم هم به حقوق شهروندی خود آگاهی نداشته باشند کویر موتور و امثال آنها به اسم تولید ملی و فریب مردم سرمایه ها را از کشور خارج میکنند و نه تنها جیب مردم را خالی میکنند بلکه باعث مشکلات زیست محیطی و آلودگی صوتی و گرفتن وقت و جان مردم میشوند بخاطر سود بیشتر

  1. کیفیت محصول رو سازمان ملی استاندارد تائید میکنه نه وزارت صمت در ضمن تا محصولی تائیدیه نداشته باشه پلاک نمیشه.

   1. پراید هم تاییده داره ولی بیشترین کشته ها و بیکیفیت ترین موارد هست این دلیل اصلا قانع کننده نیست :))

   2. سلام بر شما جالب هست من یک موتور مزایده ای مدل 64هندا سی جی خریدم که بازسازی شده و طرح سی دی آی شده بعد از سی و چند سال موتور بودن هنوز مثل موتور صفر کیلومتر هست واقعا جای تأسف داره اینگونه تولیدات

 11. تعداد خرابی که شما در سطح تعمیرگاه میبینید وابسطه به تعداد محصول عرضه شده و تعداد تعمیرگاههای سطح شهر هر شرکتی هست.

  1. این نشان دهنده وضعیت بد شرکته که با بالارفتن مونتاژ کیفیت افت میکنه و مردم ضرر میبینن

 12. کویر چند ساله که رتبه یک خدمات پس از فروش و داره لطفا با اطلاعات بیشتر انتقاد کنید.

 13. شما اگه به اظهارات خودتون مطمئن بودین و نظر صالح داشتین کامنت رو نمی بستین و گزینشی نمایش بدین

  1. مسئولیت محتوا باز نشر شده به عهده سایت و مسئولین آن می باشد. بنابراین با توجه به شرایط کشوری باید کامنتها با دقت بیشتری بازنشر شوند. حتی در سایتهای ورزش 3 و دیجیکالا که بیشترین ترافیک کاربر ایران دارند هم کامنتها بعد از تایید منتشر میشوند

 14. به نظرم باز میخان یه ترفندی بزنن که انقد بد تعریف میکنن احتمالا رؤسا باهم نساختن باعث شده این مطلب گفته بشه وگر نه با این همه تبلیغات تو تلویزیون بعیده اینجور مطلبی نوشته بشه

 15. با سلام اینو باید از وزارت صنعت و کلی وزارت دیگه پرسید ن تنها موتور سازی بلکه خودرو سازها و… ازشون بپرسند چرا محصول بی کیفیت می‌سازند وبااین کار دارن منابع ملی رو تخریب می‌کنند از سنگ آهن واب ومحیط زیست و الخصوص هوا رو آلوده میکنن دست آخر ی محصول اشغال و تحویل مردم میدن لااقل با ی کشوری ک تکنولوژی داره یمشارکت داشته باشه من ک منصرف شدم از خریدن.ممنون

 16. طرح کلیک های ایرانی رو با هم مقایسه کنید نه یک محصول با محصولی خارجی با قیمت 3 برابر

  1. همه طرح کلیک های ایرانی از یک منبع و مرجع وارد میشوند (چین) و آن هم مشخصه حالا شما مونتاژش کنی یا دوستت چ فرقی میکنه

 17. چین جنس خوبم داره
  متاسفانه وارد کننده‌های ما میرن جنس بنجلشو بخاطر بیست سی دلار سود بیشتر میارن میدن دست مردم ،
  البته چند برابر اون بیست سی دلارو از مشتری میگیرن ، بازار انحصاری همینه

 18. سلام خسته نباشید ی سوال داشتم
  من دنبال یه موتور سیکلت با ویژگی سبک وزن ، راحتی کنترلش و نسبتا کم خطر هستم .
  بین ویو ۱۲۵ ابی یا قرمز رنگ نظیر مارک کویر یا پیشرو و.. و هندا کلیک که فقط گاز و ترمز داره ک حدود ۶۵ تومن قیمتشه مد نطرم بود..
  ی سوال داشتم
  از چند نفر پرسیدم گفتن ویو ۱۲۵ بهتره
  و گفتن کلیک بی کیفیته و زود خراب میشه و. پرخرجه و…
  خودم ویو رو بیشتر می پسندم و از اون اول مد نطرم بود
  میخواستم بپرسم همون ویو ۱۲۵ آبی یا قرمز مثلا دست دوم تمیز بخرم خوبه؟؟ در ضمن بودجه کمی هم دارم .
  باتشکر

  1. کلیک کویر بدون شک تا الان بدترین خریدم بوده فقط ظاهر شیک داره و کیفیت و سواری بشدت افتضاحی داره بطوری که ده متر باهاش رانندگی کنی از موتور زده میشی.
   چهل تا سرعت که بری همه جور صدا توش میاد
   و ترمزها که فاجعه به تمام معنی
   واقعا خدا خیرشون نده که مردم خودشون هم رحم نمیکنن

 19. داداش من میخواستم کلیک کویر بگیرم با این مطلبی که گذاشتی منو مردد کردی. خب من اولین موتوریه که میخوام بگیرم و جایگزینی نداریم! به نظر شما بجای کلیک چی بگیریم؟

  1. کلا نگیری بهکر است اینکه چرخ عقب وسط سواری باد خالی کته به صدا دربیاد .هیچ چیز از جون ادم مهمتر نیست

 20. سلام ،من روزانه حدود ۲۰ کیلومتر با موتور مسیر رانندگی دارم. اول میخواستم طرح کیلیک بگیرم، ولی علاوه بر نظرات منفی ای که بود رفتم و امتحانش کردم، اصلا رانندگی دلچسبی نداشت و بی قدرت بود. خلاصه شوکا ۱۳۰گرفتم و خیلی راضی هستم

  1. باطری اینا چون میمونه اکثرا نیاز به تعویض داره ماله منم مشکل داشت بردم نمایندگی نیم ساعته عوض کرد

 21. من خودم ۶ ماهی هست طرح کلیک دارم و ازشم راضی ام
  باید در نظر گرفت که برای کلیک اصلی دو برابر قیمت باید هزینه کنید پس اگه کمی سر و صداش بيشتر باشه یا موتورش ضعیف تر باشه کاملا منطقیه
  به علاوه باکو که پر میکنی از کرج تا تهران میره و برمیگرده تازه یه خونه اش هم روشن میمونه ،بازم از این مصرف ایراد میگیرید!؟
  چیزی که باید در مقاله بهش پرداخته می‌شده ارزش قیمت نسبت به کاراییه و خب این موتور با توجه به قیمتش گزینه مناسبی برای قشر متوسط و ضعیف جامعه‌اس

 22. واقعا مایه تاسف موتورcdi200 میبردم تعمیرگاه میگفتن برو ۱۰۰۰ تا شد بیا هم آچارکشی میکنیم هم عیب ها را برطرف میکنیم ۱۰۰۰ تا شد رفتم میگن مدت گارانتی گیریبکس داغون این موتور صفر ۳ ماهه برا تعمیر و آچار کشی باید ۳ الی ۴ میلیون بدی افسوس….

  1. سلام من همین موتورکلیک راچندماهه دارم راضیه راضیم معلوم نیست شماهاکه اینقدرازش بدمیگیدباهاش چیکارمیکنیدواقعاخوبه

    1. من برج 6سال401گرفتم طرح کلیک کویر تا الان خداروشکر مشکل چندانی نداشته
     قربونتون برم شما که اینقدر دارید بدیشو میگید باید بگید که اصلیش 290میلیون ولی طرحش میفروشن 90میلیون پس توقع اصلی نباید داشت ازش.درضمن اینجور موتورهاروباید رعایت کرد. دست انداز.سرعت. تک سرنشین رفت‌ .سرویس به موقع رفت دیرتر خراب میشه
     واین موتور فقط وفقط 25میلیون با 125اختلاف داره به نظر شما نمیارزه اتومات سوارشی سواری شب تا روز با125؟

   1. سلام واقعا درسته گفته من خریدم کلی مشکل پیدا کرد موتور با اینکه سرویس به موقع انجام دادم خیلی مراقبش بودم بازم کلی خرابی و مشکل و ترمز چرخ عقب که بیشتر وقتا درست نمیگبره احتمال زمین خوردگی دارد دستتون دردنکنع بابت حقیقت گفتن این موتور گرون قیمت کلابرداری میکنن سر مردم با این وسیله نقلیه نامرغوب

 23. چرا وزارت صنعت یا صمت اجازه واردات اجناس بی کیفیت و بنجل درجه پنج را به این شرکت ها میدهد که اینها بخواهند از مردم سواستفاده کنند و به اسم خودکفایی یا عناوین دیگر جیبشان را پر کنند و مردم را دچار مشکل کنند واقعآ باید به حال ما مردم بخاطر مسئولین بی مسئولیت گریست

 24. افتضاح
  یدونه صفرشو خریدم
  هزارتا کار نکرد کاس نمد چرخ جلو داغون شد
  ترمز جلو روغن ریزی پیدا کرد
  کلید قفل فرمونش خراب شد
  نمایندگیم بردم میگه موتور باید بیمه باشه
  چربطی داره اخه اگ خیلی براتون مهمه خودتون بیمه میذاشتین روش نه که نون بهم قرض بدین

 25. تمام محصولات کویر بی کیفیت است مخصوصا گارانتی
  من موتوری که دوماه کارکرده بود بردم گارانتی گفت چون مربوط به برق هست باید پول بدی گفتم باشه وقتی. گفتم سوختش بالاست بازم گفت باید پول بدی چون قطعه اش برقیه …خلاصه چند تا مورد داشت که همه رو گفت باید پول بدی آخر هم باهاشون دعوام شد هواستون باشه کلا کویر گارانتی نداره و کیفیتش بسیار پایین است

 26. سلام دوستان تا اونجا كه ميتونيد طرح اصلا نخريد زياد سمت موتور طرح نريد لعنت بر اينا يه موتور خوبم ميخواي سوار شي كلي بأيد پول بدي مردم به روز بدي انداختن محصولات sym خوبه بد نيست اسكوتو اصلش خوبه فقط

 27. پس من شانس آوردم چون خریدم و الان 5 هزار تا رفتم هیچ مشکلی هم نداره… خدا رو شکر…

  1. کم کم داشتم فریب تبلیغات کویر را میخوردم جهت خرید که منصرف شدم ولی موتورهای ظاهرا اصلی هم که به صورت CKD از کشورهای متفرقه غیر مبداء مثل هند و چین وارد و اینجا مونتاژ میشوند و چون در ایران نظارت خاصی رویشان نیست از کجا معلوم و چه تضمینی دارد که بعضی از قطعات آنها غیر اصل و غیر اریجینال باشد مثل خودروهامون و با قیمتهای چند برابری به فروش میرسند ضمنا اگر نظر دهید ممنون میشوم بین برندهای هوندا و یاماها و سوزوکی و کاوازاکی کدام از کیفیت و اعتبار بیشتری در بازار ایران هنگام فروش برخوردارند؟

 28. اقا سمت کویر نرید کلا من s1 رو پیش خرید کردم اول گفتن ۲۰ تا ۴۰ روز الان ۳ ماه شده فقط بهونه میارنو تحویل نمیدن این موتور اشغالاشونا

 29. نمایندگی کویر دزده اصلا مراجعه نکنید. برای تعویض روغن طرح کلیک دو سال پیش 50 تومن فاکتور کردن !! تسمه عوض کردن ولی سه ماه دووم نیورد و وسط همت پاره شد. به هیچ عنوان نمایندگی نخوابونید موتور رو

 30. من یکسال هست کویر s2 خریدم ۵۰۰۰تا رفتم تا الان هیچ مشکلی نداشته ۲تفرو هم میشناسم ۳۵هزارتا رفتن میگن مشکل خاصی تا الان نداشتن. به نظرم باید مراعات این موتورو بکنین و پرگاز رانندگی نکنین

 31. سلام عرض ادب خدا قوت ، بنده اقل اش ۲۵ سال توو حوزه موتورسیکلت فعالیت دارم ، هرگز طرح ها موتور های خوبی نبودند !!! اگر میخواهید پول تونو هدر بدید و معطل مکانیکی و تأمین قطعات باشید ، این طرح هارو بخرید که پیرتون کنه !!!! موتورهای خوب TVS راکز ، کلیک خصوصاً ۱۶۵ ، NS خصوصاً ۲۰۰ سی سی ، هندا رهرو فعلاً در بازار ایران خوب هستند ، حالا دیگه شما خودتون مختارید فریب تبلیغات و زیبایی بعضی موتور هارو بخورید ، یا یا افراد خبره و حداقل مکانیک های زبده مشورت کنید و بسته به نیازتون خرید کنید ! پیشنهاد بنده اول HONDA کلیک یا Vario هست ، دوم TVS راکز ۱۲۵ . متشکرم از ادمین و سایر عزیزان که زحمت میکشند برای بیداری صحیح مردم.

 32. سلام دوستان من میخوام یه کویر طرح وسپا یا همون s5 بگیرم ، تو نمایندگی ها بازدید کردم دیدم از لحاظ کیفیت خوب هست ولی نمیدونم از لحاظ استهلاک و سواری چطوریه ، لطفا اگه میشه راهنمایی کنید ??

 33. سلام ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیز نزدیک بود من هم گول زیبایی را بخور و موتور کلیک گویم را بخرم
  که با دیدن راهنمایی هایی دوستان منصرف شدم

 34. تو ایران وسیله با کیفیت میتونیم سوار شیم اصلا؟همه چی یا طرحه،یا چینی،بخرین سوار شین درحد تردد تو شهر،نصف کلیک اصلی پول میدین،توقع چی دارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
گالری تصاویر آپاچی 200 نیوفیس گالری تصاویر هوندا CB150R گالری تصاویر هوندا هورنت 2 گالری تصاویر اسکوتر ویسته 249 بنلی 10 ادونچر برتر دنیا از نظر قدرت معرفی ۱۶ تا از بهترین موتور سیکلت‌های درون شهری سوزوکی اینازوما GW 250 با 2 سیلندر جسارتی در اندازه بیکینگ!