برترین‌هاپیشنهاد سردبیرنقد و بررسی

تکنولوژی H-Smart هوندا

اخبار خودرو

تکنولوژی H-Smart هوندا (احتمالا حرف H اول اشاره به برند Honda دارد)، یک تکنولوژی نوینی است که توسط این کمپانی مطرح موتورسیکلت سازی در مدل‌های جدید موتور سیکلت های هوندا استفاده می‌شود. این تکنولوژی با کمک سنسورهای متعددی که در نقاط مختلف تعبیه شده‌اند و الگوریتم‌های هوشمند تعبیه شده برای آن، عملکرد موتورسیکلت را بالا برده و باعث صرفه‌جویی در سوخت، کاهش آلودگی، افزایش امنیت و راحتی راننده می‌شود.

تکنولوژی H-Smart هوندا

Honda H-Smart چیست؟

این تکنولوژی شامل ترکیب چهار زیر سیستم هوشمند به نامهای HSTC ،HSA ،HST و HIS است. در ادامه قصد داریم نقش این زیر سیستم ها را بررسی و به شما در سایت پلاس موتو معرفی کنیم. هوندا در نتیجه استفاده از این تکنولوژی‌ها رانندگی راحت‌تر، امن‌تر و کارآمدتری را در موتورسیکلت‌های خودش نسبت به دیگر مدلهایی که از آن استفاده نمی‌کنند تضمین می‌کند.

سیستم HSTC یا کنترل گشتاور انجین

هوندا با کمک سنسورهای تعبیه شده و تشخیص سرعت چرخ‌های جلو و عقب، در صورت لغزش چرخ عقب، حجم سوخت تزریق شده در انجین را کاهش می‌دهد تا قدرت خروجی موتور را تنظیم کند و چرخ عقب را به هماهنگی با چرخ جلو برساند. این سیستم باعث می‌شود که راننده در زمین‌های لغزنده و نامساعد، از کنترل موتورسیکلت خارج نشود.

HSTC مخفف Honda Selectable Torque Control است، یا یک سیستم کنترل گشتاور موتور برای حفظ سرعت موتور در حالت پایدار است.

اگر به زبان ساده و عامیانه بخواهیم بگوییم، HSTC همان Traction Control System (TCS) است، یعنی یک ویژگی که جلوگیری می‌کند از اینکه چرخ عقب هنگام گاز دادن ناگهانی روی زمین‌های لغزنده، لغزش نکند.

مزایای این سیستم چیست؟

این سیستم باعث می‌شود که راننده موتورسیکلت در زمین‌های لغزنده و نامساعد کنترل آن را از دست ندهد. و قابلیت فعال و غیرفعال کردن را دارد است و راننده می‌تواند بسته به شرایط رانندگی، آن را تغییر دهد.

سیستم HSA یا کمک راه‌اندازی در شیب

HSA مخفف Hill Start Assist است و اگر بخاهیم بصورت ساده سیستم HSA هوندا را توضیح دهیم وظیفه آن حفظ فشار ترمز در شروع حرکت روی سطوح شیب دار است تا از عقب‌رفتن یا سریع حرکت کردن موتورسیکلت جلوگیری کند. در واقع باعث می‌شود که راننده بتواند با آسودگی و اطمینان در شیب‌های در جهت و خلاف شیب حرکت کند.

Hill Start Assist چگونه کار می‌کند؟

این سیستم با تشخیص زاویه شیب و وضعیت ترمز، فشار ترمز را برای چند ثانیه حفظ می‌کند تا راننده بتواند پاش را از پدال ترمز بردارد و به پدال گاز ببرد.

HSA هوندا قابل فعال و غیرفعال کردن را دارد و راننده می‌تواند بسته به شرایط رانندگی، از آن استفاده کند.

سیستم HST یا انتقال قدرت هوشمند هوندا

با استفاده از دو کلاچ خودکار، انتقال دنده را بدون نیاز به فشار دادن کلاچ و دسته کلاچ، به صورت روان و سریع انجام می‌دهد. استفاده هوندا از این سیستم باعث شده تا راننده بتواند به راحتی و سهولت بین دنده‌های مختلف جابجا شود.

سیستم HIS یا نمایش وضعیت هوشمند

سیستم HIS یا راه‌انداز هوشمند نیز با استفاده از چراغ های LED و صفحه نمایش LCD، اطلاعات لازم را به راننده نشان می‌دهد. این سیستم باعث می‌شود که راننده بتواند از وضعیت موتورسیکلت، سطح سوخت، دور موتور، سرعت و غیره آگاه باشد.

تکنولوژی H-Smart هوندا

تکنولوژی H-Smart هوندا در کنار تکنولوژی Smart Key

هوندا با ترکیب اچ اسمارت با کلید هوشمند (Smart Key) یا به اصطلاح همان سیستم key less (کی لس) که شامل 4 زیر سیستم دیگر بنامهای Smart Safe, Smart Unlock, Smart Start، Smart Find می‌باشد. یک تجربه جدیدی از سواری با موتور سیکلت را فراهم کرده اس

تبلیغ پایین مطلب

محمدحسین

من عاشق هنر، عکاسی و تکنولوژی و IT هستم، برای دل خودم مینویسم. عاشق موتور و ماشینم. عاشق روندن با ماشین و موتورم هستم و کم کم دارم به حوزه خبرنگاری موتورسیکلت مسلط میشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
گالری تصاویر آپاچی 200 نیوفیس گالری تصاویر هوندا CB150R گالری تصاویر هوندا هورنت 2 گالری تصاویر اسکوتر ویسته 249 بنلی 10 ادونچر برتر دنیا از نظر قدرت معرفی ۱۶ تا از بهترین موتور سیکلت‌های درون شهری سوزوکی اینازوما GW 250 با 2 سیلندر جسارتی در اندازه بیکینگ!