آموزش و ترفندپیشنهاد سردبیرمشاوره خرید

مزایا و معایب خرید موتور قسطی

اخبار خودرو

قطعا همه علاقه‌مندان موتورسیکلت در زمان تورم به خرید موتور قسطی فکر کرده‌اند که در نهایت آیا این خرید موتور سیکلت بصورت قسطی بسود ما خواهد بود یا به ضرر ما ختم خواهد شد. در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب خرید موتوسیکلت بصورت اقساط را بررسی کنیم. پس با ما در پلاس موتو همراه باشید.

تقسیم هزینه‌های سنگین به پرداخت‌های متناوب ماهانه، کمکتان می‌کند تا ضمن اِعمال کنترل بهتر روی هزینه‌هایتان، به‌نوعی از انعطاف‌پذیری مالی برسید و درنتیجه بتوانید فرایند تخصیص بودجه را با سهولت و کارایی بیشتر انجام دهید و آن را بهتر مدیریت کنید.

مزایا و معایب خرید موتور قسطی

تاثیر تورم در خرید موتور قسطی

اتفاقی که در زمان تورم رخ می‌دهد اینگونه است که، ارزش پول کاهش می‌یابد و قیمت‌ها بی‌رویه افزایش می‌یابند. در همین راستا خریدار با خرید اقساطی می‌تواند موتور سیکلت را در لحظه تهیه و هزینه آن را بعد در طول زمان بصورت خورد خورد پرداخت کند. این به خریدار امکان می‌دهد تا با داشتن تنها بخشی از قیمت کامل موتورسیکلت تا از آن استفاده کند و در عین حال هزینه را به تدریج تسویه کند.

با افزایش تورم، ارزش پول کاهش می‌یابد و این می‌تواند به نفع خریدار موتور قسطی باشد زیرا می‌تواند با پرداخت اقساط ثابت، از ارزش کاهش یافته پول بهره‌برداری کند.

در مقابل اگر نرخ تورم بسیار بالا باشد، در برخی از قراردادهای خرید اقساطی اتفاقی که ممکن است رخ دهد این است که پرداخت اقساط باعث افزایش هزینه کل خرید و مواجهه با پرداخت مبالغ بیشتر در طول زمان شود. به علاوه، ارزش موتورسیکلت نیز ممکن است از زمان خرید تا پایان تنفس کارکرد به شدت کاهش یابد.

نکته مهم: برای ارزیابی صلاحیت خرید اقساطی موتورسیکلت در زمان تورم، باید به عوامل مختلفی مانند نرخ تورم، نرخ سود اقساط، تغییرات قیمت موتورها و طول مدت قرارداد اقساط توجه کرد.

مزایا و معایب خرید موتور قسطی

بررسی خرید موتور قسطی و نقدی

کلا یکی از مهمترین مزایای خرید قسطی به این موضوع می‌توانیم اشاره کرد که قدرت انتخاب و توان خریدار افزایش می‌یابد و در نتیجه آن خرید شخص خریدار هوشمندانه‌تر خرج می‌کنید. بصورت کلی بر اساس میزان دسترسی به سرمایه و ترجیحات شخصی، خرید اقساطی یا خرید نقدی وابسته به تصمیم و شرایط شما خواهد بود.

مزایای خرید موتور قسطی

در شرایط زیر خرید اقساطی موتور سیکلت ممکن است مقرون به صرفه باشد، زیرا: خرید موتو سیکلت با اقساط نیاز به پرداخت وجه کامل موتور را ندارد و شما می‌توانید با پرداخت اولیه کمتر صاحب این وسیله نقلیه کاربردی شوید. این برای افرادی که بودجه کافی برای پرداخت نقدی موتور ندارند مزیتی کلیدی است.

زمانی که مقداری از هزینه موتورسیکلت در حساب بانکی دارید، می‌توانیم آن را در صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا کارهای دیگر سرمایه‌گذاری کنیم تا درآمد ثابتی از آن کسب کنیم. در نتیجه توضیحات قبلی خرید نقدی موتور باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های نامشروع ماندن پول در حساب‌های بانکی می‌شود، در حالی که در مورد خرید اقساطی، این مبلغ نقدینگی ما به منظور سایر نیازها به‌کار گرفته شود.

خرید اقساطی موتور چه مزایایی دارد؟

بصورت خلاصه خرید اقساطی موتور شامل مزایایی زیر خواهد شد:

  1. خرید اقساطی، قدرت خریدتان را بیشتر می‌کند
  2. خرید اقساطی کمکتان می‌کند هوشمندانه‌تر خرج کنید
  3. با خرید اقساطی می‌توانید بدون کاهش چشمگیر پس‌اندازتان، خریدهای پیش‌بینی‌نشده انجام دهید
  4. با خرید اقساطی، پیگیری و نظارت بهتری روی فرایندهای مالی‌تان دارید

مزایای خرید نقدی موتور

برخی از نمایندگی‌های فروش موتورسیکلت به خریدارانی که آنرا نقداً خریداری کنند، تخفیف‌های ویژه‌ای را ارائه می‌دهند. در نتیجه خرید نقدی موتور دوره بازپرداخت شما کوتاه‌تر خواهد بود در خرید موتور قسطی، دوره بازپرداخت طولانی‌تر باشد و از نظر مالی برای مدت طولانی یک بدهی بلند مدت خواهید داشت.

عدم وابستگی به بانکها و شرکت‌های لیزینگ در خرید نقدی یکی از مزایای آن است. در این نتیجه شما نیازی به امضاء قرارداد با بانکها موسسات اعتباری و مالی بابت پرداخت سود و هزینه‌های مربوط به آنها را ندارید و حتی نیازی به معرفی ضامن نیز نخواهید داشت.

مزایا و معایب خرید موتور قسطی

مزایای خرید قسطی برای فروشنده

هنگامی که فروشنده تصمیم به فروش کالای خود به صورت قسطی به خریدار می‌کند، می تواند با احتساب هزینه‌های تامین پول از سرمایه گزاران، پولی بیشتر از بهای نقدی کالا به عنوان سود یا کارمزد، در بلند مدت از خریدار دریافت نماید.

همچنین فروش قسطی نوعی تبلیغ برای فروشگاه محسوب می‌شود و باعث محبوبیت بیشتر فروشگاه خواهد شد و در نتیجه با فراهم آوردن این شرایط آسان برای خریداران، مشتریان بیشتری را جذب کرده، فروش خود را بالاتر برده به کسب و کار خود رونق ببخشد.

جمع بندی

بصورت کلی در شرایط نرمال و تورمیبه همراه شرایط شخصی شما، خرید اقساطی موتور یا نقدی کاملا وابسته به تصمیم شما در آن مقطع زمانی خواهد بود در نتیجه تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.

امروزه اکثر شرکت‌های مونتاژ کننده موتورسیکلت با توجه به پایین آمدن قدرت خرید جامعه و بالارفتن بی رویه قیمت‌ها با شرایط مختلف سعی دارند به فروش این وسیله نقلیه پرکاربرد به قشرهای مختلف جامه کنند. بهتر است که قبل از خرید موتور قسطی از هر برند و نشانی بدرستی تحقیقات اولیه خود را کیفیت، خدمات پس از فروش و گارانتی محصول را انجام دهید تا گول ظاهر پر زرق و برق تبلیغات اینگونه جشنواره‌های فروش قسطی را بابت موتورهای مونتاژی چینی بیکیفیت و طرح تحت هر برندی و نشانی را نخورید.

تبلیغ پایین مطلب

محمدحسین

من عاشق هنر، عکاسی و تکنولوژی و IT هستم، برای دل خودم مینویسم. عاشق موتور و ماشینم وبا روندنشون کلی حال میکنم و کم کم دارم به حوزه خبرنگاری موتورسیکلت مسلط میشم. از سال 1400 هم یکمی دارم توی حوزه سئو کار میکنم و یک وقتایی حرکت‌هایی خفنی زدم. :)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. با درود ، این شیوه ترجیح قسطی با بهره نسبتا بالا یاد آور قرارداد ننگین ترکمانچای میباشد ، بعنوان مثال کویر موتور این همه خرج تبلیغات میکند ولی اصلا تمایلی به نقد فروشی ندارد و درج قیمتهایش تماما در اقساط ۹ و ۱۶ و ۲۴ و ۳۶ با کلی اخذ چک و ضمانت است و در صورت درخواست خرید نقدی مبنای محاسبه قیمت از شرایط فروش اقساطی ۹ ماهه با یک تخفیف ۲/۵ تا ۵٪ است که عملا در همه حال خریدار متضرر میباشد و این شیوه فروش نقد یا اقساط پر بهره از نظر شرعی مشکل دارد. با آرزوی روزهای بهتر برای همه مردم جهان

  2. سلام
    در کشور ایران عمرأ زیربار خرید قسطی نروید چونکه اولاً اجناس استوک و تاریخ مصرف گذشته رو باقیمت روز ارزشیابی می‌کنند و با وعده و عیدهای الکی معامله رو طوری جوش میدن که نه راه پیش دارید و نه راه پس،،،،
    از هر کس و هر جا هم میخواهید بخرید اما سمت نیروموتور نرید که بدجوری نقره داغتون میکنه ۳ ماهه موتور فروختن به بنده برای پول گرفتن بال بال میزنن ولی در موقع انجام تعهداتشون شونه خالی میکنن هنوز بعد از ۳ماه مدارک موتورندادن و ضررمالی هم به بنده تحمیل کردند البته پای اسنپ هم درمیان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
گالری تصاویر آپاچی 200 نیوفیس گالری تصاویر هوندا CB150R گالری تصاویر هوندا هورنت 2 گالری تصاویر اسکوتر ویسته 249 بنلی 10 ادونچر برتر دنیا از نظر قدرت معرفی ۱۶ تا از بهترین موتور سیکلت‌های درون شهری سوزوکی اینازوما GW 250 با 2 سیلندر جسارتی در اندازه بیکینگ!