حامی مالی

قیمت گیربکس اتوماتیک مزدا 323

اخبار خودرو

هر خودرو برای حرکت به دو عامل اساسی نیاز دارد؛ یک منبع تولید نیرو که معمولا یک موتور یا پیشرانه است و یک سیستم انتقال که وظیفه انتقال نیروی تولیدشده توسط پیشرانه را به چرخ‌ها بر عهده دارد. سیستم انتقال، شامل مجموعه‌ای از بخش‌هاست که با همکاری، نیرو را به صورت پیوسته منتقل می‌کنند.

این سیستم انتقال شامل سه قسمت اصلی است؛ کلاچ، جعبه دنده و دیفرانسیل. این بخش‌ها به ترتیب وظیفه‌های مهمی را انجام می‌دهند. جعبه دنده که به عنوان گیربکس نیز شناخته می‌شود، نقشی بسیار مهم در این سیستم دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با قیمت گیربکس اتوماتیک مزدا ۳۲۳ آشنا شوید.

گیربکس چیست؟

گشتاور تولیدی توسط موتور باید با توجه به نیازهای خودرو، به چرخ‌ها منتقل شود. وظیفه کنترل و تنظیم این قدرت با استفاده از گیربکس یا جعبه دنده‌های خودرو انجام می‌شود. گیربکس به راننده اجازه می‌دهد تا در شرایط مختلف، سرعت خودرو را کنترل کند. اهمیت این قسمت از خودرو از آن جهت است که هر موتور توانایی تولید مقدار مشخصی از توان و گشتاور را دارد. با انتقال توان به گیربکس، بدون افزایش دور موتور و گشتاور، می‌توان به سرعت مورد نظر دست یافت. گیربکس علاوه بر این وظایف اصلی، وظایف دیگری با اهمیت‌های متفاوت نیز به عهده دارد. مثلا جهت حرکت خودرو را تعیین و بدون حرکت خودرو، موتور را فعال می‌کند.

نکات تاثیرگذار بر قیمت گیربکس اتوماتیک مزدا 323

چندین عامل می‌توانند بر قیمت گیربکس مزدا 323 تأثیر بگذارند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 • وضعیت بازار: تقاضا و عرضه در بازار خودروها تأثیر زیادی بر قیمت‌ها دارند. اگر تقاضا برای گیربکس اتوماتیک بالا باشد، قیمت‌ها ممکن است افزایش یابند.
 • سن مدل و وضعیت خودرو: خودروهای جدیدتر به طور معمول با ویژگی‌های پیشرفته‌تر و بهبودهای فنی عرضه می‌شوند که ممکن است به افزایش قیمت گیربکس اتوماتیک نیز منجر شود.
 • ویژگی‌ها و تجهیزات اضافی: مدل‌های خاص می‌توانند دارای تجهیزات اضافی و ویژگی‌های خاصی باشند که ممکن است قیمت را افزایش دهند.
 • تکنولوژی گیربکس: نوع و کیفیت نیز بر قیمت گیربکس اتوماتیک تأثیر دارد. گیربکس‌های پیشرفته‌تر و با کارایی بهتر معمولا هزینه بیشتری دارند.
 • شرایط اقتصادی: شرایط اقتصادی ممکن است بر توان خرید مشتریان تأثیر بگذارد و در نتیجه قیمت‌ها تغییر کنند.
 • رقابت در بازار: وجود رقبا و مدل‌های مشابه می‌تواند تأثیری در تعیین قیمت‌ها داشته باشد.
 • سیاست‌های شرکت تولیدکننده: تصمیم‌های شرکت تولیدکننده در مورد استراتژی‌های قیمت‌گذاری نیز می‌توانند تعیین‌کننده باشند.
 • میزان تجدیدنظر و تغییر قطعات: در برخی موارد، تغییرات در قطعات و تجهیزات می‌تواند به تغییرات قیمت منجر شود.
 • قطعات، دنده‌ها و نسبت‌های انتقال قدرت: یکی از عوامل مؤثر در تعیین قیمت گیربکس اتومات، قطعات، دنده‌ها و نسبت‌های انتقال قدرت آن است. در دنیای امروز، با پیشرفت‌های حوزه صنعت خودروسازی، هر ساله خودروهایی با طراحی مدرن و توانایی‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند که در طراحی و عملکرد موتور آن‌ها تفاوت‌های قابل‌توجهی وجود دارد.
 • برند و کیفیت: یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت گیربکس اتوماتیک، برند و کیفیت آن است. با توسعه در صنعت خودروسازی، شرکت‌های سازنده گیربکس‌ها نیز به پیشرفت رسیده و از تجهیزات مدرن استفاده می‌کنند؛ بنابراین، کیفیت و شهرت برند گیربکس، تأثیر مستقیمی بر قیمت نهایی آن دارد و ممکن است باعث ایجاد تفاوت‌های قابل‌توجه در قیمت جعبه‌های دنده مختلف در بازار شود.

به طور کلی، برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد تأثیرات خاص بر قیمت گیربکس مزدا 323، توصیه می‌شود با نمایندگی‌های مجاز مزدا یا خبره‌های خودرویی مشورت کنید.

قبل از خرید گیربکس اتوماتیک مزدا ۳۲۳ به چه مواردی توجه کنیم؟

قبل از خرید گیربکس اتوماتیک برای مزدا ۳۲۳، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 1. نوع گیربکس: مطمئن شوید که گیربکس، مناسب نوع و مدل ماشین مزدا 35 شماست. برخی مزداها از گیربکس‌های اتوماتیک تورک کانورتر، دوقلوچرخ و تک قلوچرخ استفاده می‌کنند.
 2. تاریخ ساخت: سعی کنید گیربکسی با تاریخ ساخت به‌روزتر و بازدهی بهتر انتخاب کنید.
 3. وضعیت فنی: وضعیت فنی گیربکس را بررسی کنید، از جمله سطح روغن، عملکرد ترمزهای هیدرولیکی، وجود نشت یا خرابی‌های قطعات داخلی.
 4. تاریخ آخرین تعمیرات: اگر گیربکس قبلا تعمیر شده باشد، تاریخ آخرین تعمیرات و نوع مشکلات آن را بپرسید.
 5. میزان کارکرد: میزان کارکرد گیربکس را بررسی کنید؛ گیربکس‌های با کارکرد زیاد ممکن است نیاز به تعمیرات بیشتری داشته باشند.
 6. تاریخ آخرین تعویض روغن: اگر روغن گیربکس به طور منظم تعویض نشده باشد، ممکن است عمر مفید آن کاهش یابد. پس همراه با گیربکس، خرید روغن گیربکس اتوماتیک را نیز انجام دهید.
 7. گارانتی یا تضمین: اگر امکان دارد، گیربکسی با گارانتی یا تضمینی را انتخاب کنید تا در صورت وجود مشکلات، تعمیر و تعویض به راحتی انجام شود.
 8. مشاوره از کارشناسان: قبل از خرید، با کارشناسان یا مکانیک‌های مزدا مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که گیربکس انتخابی با ماشین شما سازگاری دارد و مشکلاتی نخواهد داشت.
 9. قیمت: قیمت گیربکس اتوماتیک مزدا تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد؛ اما خود قیمت باید قبل از خرید گیربکس، مورد بررسی قرار گیرد. در واقع باید بررسی کنید آیا کیفیت گیربکس با قیمت آن همخوانی دارد یا خیر!

بهترین گیربکس را از گیربکس هاب بخرید!

در این مقاله با عوامل تاثیرگذار بر قیمت گیربکس مزدا ۳۲۳ آشنا شدید. دانستید که سن مدل، وضعیت بازار، سیاست‌های شرکت تولیدکننده، رقابت در بازار، شرایط اقتصادی، تکنولوژی گیربکس، ویژگی‌ها و تجهیزات اضافی، میزان تجدیدنظر و تغییر قطعات، برند و کیفیت، قطعات، دنده‌ها و نسبت‌های انتقال قدرت بر قیمت گیربکس تاثیر مستقیم می‌گذارند. همچنین از نکات مهم قبل از خرید که شامل اطلاع از تاریخ آخرین تعمیرات، وضعیت فنی، تاریخ ساخت، نوع گیربکس، مشاوره از کارشناسان، گارانتی یا تضمین، تاریخ آخرین تعویض روغن، میزان کارکرد و قیمت است، آگاه شدید.

در صورتی که قصد خرید گیربکس برای مزدای ۳۲۳ یا هر خودروی دیگر را دارید، گیربکس هاب به شما کمک می‌کند. با مراجعه به وب‌سایت این مجموعه، می‌توانید انواع گیربکس را مشاهده و نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین امکان خرید روغن گیربکس اتوماتیک در این مجموعه وجود دارد؛ چون نوسانات بازار بیش‌ از اندازه است، نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن‌ها تعیین کرد؛ از این رو برای استعلام قیمت گیربکس اتوماتیک باید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و پلاس موتو در تهیه آن نقشی نداشته است

تبلیغ پایین مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
گالری تصاویر آپاچی 200 نیوفیس گالری تصاویر هوندا CB150R گالری تصاویر هوندا هورنت 2 گالری تصاویر اسکوتر ویسته 249 بنلی 10 ادونچر برتر دنیا از نظر قدرت معرفی ۱۶ تا از بهترین موتور سیکلت‌های درون شهری سوزوکی اینازوما GW 250 با 2 سیلندر جسارتی در اندازه بیکینگ!