اخباراخبار موتورسیکلت

احکام قضایی پلیس با مخدوش‌کنندگان پلاک موتورسیکلت

اخبار خودرو

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: در حال حاضر از طریق رصدی که صورت می‌پذیرد و برای وسایل نقلیه موتوری و افرادی که اقدام به مخدوش کردن پلاک یا پوشش پلاک آن انجام می‌دهند، از تخلف مدنظر عکس تهیه و به مرکز اجراییات پلیس راهور ارجاع داده می‌شود.

پتروتکس تولیدکننده اکتان و مکمل سوخت نانوتکنولوژی تحت لیسانس کشور آلمان، حامی مالی پلاس‌موتو

شرکت در کلاس آموزشی تا یک سال حبس

احسان مومنی افزود: در همین راستا مرکز اجراییات با اسال پیامک به راننده، او را به پلیس راهور تهران بزرگ دعوت کرده و باید وی در کلاس‌های آموزشی شرکت کند. بنابراین چنانچه فرد متخلف در کلاس‌های آموزشی شرکت کرد تعهدی مبنی بر عدم تکرار تخلف از وی اخذ می‌شود، در غیر این صورت روی پلاک وسیله نقلیه منع خدمات ثبت و به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود.

اگر راننده‌ای در اعداد و ارقام دستکاری کرده باشد به مراجع قضایی معرفی می‌شود که مجازات خاص خود را دارد و جریمه پوشش پلاک ۶۰ هزار تومان است. (مبلغ جریمه در زمان نگارش این خبر لحاظ شده)

برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، دستکاری و مخدوشی پلاک جرم محسوب می‌شود و از ۶ ماه تا یک سال حبس را برای متخلف به همراه خواهد داشت.

اعمال قانون ۷۳ هزار وسیله نقلیه در تهران به خاطر پوشش پلاک

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ همچنین بر برخورد پلیس با تخلف پوشش پلاک تاکید کرد: طی ۳ ماهه نخست امسال ۳۳ هزار و ۳۷ موتورسوار متخلف که اقدام به پوشش پلاک کرده بودند اعمال قانون شدند و این آمار نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش داشت.

سرهنگ مومنی بیان داشت: برای خودروها نیز این آمار ۴۰ هزار و ۴۸۸ دستگاه بود که نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشت.

وی افزود: علت افزایش این آمار به این موضوع باز می‌گردد که پلیس در سال جاری به‌جد با تخلف پوشش پلاک برخورد داشته است و بارها نیز در این باره به آن اشاره داشته‌ایم.

تبلیغ پایین مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
گالری تصاویر آپاچی 200 نیوفیس گالری تصاویر هوندا CB150R گالری تصاویر هوندا هورنت 2 گالری تصاویر اسکوتر ویسته 249 بنلی 10 ادونچر برتر دنیا از نظر قدرت معرفی ۱۶ تا از بهترین موتور سیکلت‌های درون شهری سوزوکی اینازوما GW 250 با 2 سیلندر جسارتی در اندازه بیکینگ!