اخباراخبار موتورسیکلتپیشنهاد سردبیر

Talk show بررسی چالش‌ها و فرصت های صنعت موتورسیکلت در ایران برگزار شد

اخبار خودرو

Talk show بررسی چالش‌ها و فرصت های صنعت موتورسیکلت در ایران در خلال برگزاری دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو با حضور جلیل مجاهد رییس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت، محمدتقی زردوز عضو هیات مدیره سندیکای قطعه سازان موتورسیکلت و عبدالله توکلی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت در محل برگزاری این رویداد برگزار شد.

در این نشست مباحثی پیرامون چالش های ساخت موتورسیکلت در کشور، عمق داخلی سازی در صنعت موتورسیکلت و برنامه های افزایش تولید در این صنعت، راهکارهای کاهش ارزبری در این حوزه، میزان ظرفیت و توان تولید در کشور، مباحث مربوط به قیمت تمام شده موتورسیکلت و تاثیر قیمت ارز بر آن و… مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در Talk show چه مواردی مطرح شد

جلیل مجاهد رییس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت در این نشست اظهار داشت: در سال جاری و تا این لحظه ۳۷۷ هزار دستگاه موتورسیکلت در کشور پلاک شده است. دکتر توکلی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت در راستای افزایش تولید موتورسیکلت برنامه ریزی کرده و از تولیدکنندگان درخواست کرده‌اند که این عدد به ۶۰۰ هزار عدد موتورسیکلت برسد. در همین راستا با حمایت های به عمل آمده در صددیم تا به این میزان تولید برسیم.

محمدتقی زردوز عضو هیات مدیره سندیکای قطعه سازان موتورسیکلت نیز در این خصوص گفت: بیش از ۵۰ درصد از قطعات مورد نیاز ما در داخل کشور تولید می‌شود. این در حالی است که اگر ساز و کارهای لازم ایجاد شود این میزان داخلی سازی قطعا با رشد مواجه خواهد بود. بنابراین ما به حمایت سیاست گذاران این حوزه نیاز داریم.

عبدالله توکلی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت هم در این نشست بیان کرد: برای اینکه بتوانیم ۴ مدل اصلی موتورسیکلت (که تقریبا هشتاد درصد بازار موتورسیکلت ایران را از آن خود کرده است) را به عمق داخلی سازی بالایی برسانیم با آسیب شناسی که توسط نخبگان این صنعت داشته‌ایم قوانین و دستورالعمل‌های پشتیبان تهیه شده است. امیداوریم با این کار موفق شویم عمق داخلی سازی در این صنعت را بیشتر کنیم.

تبلیغ پایین مطلب

محمد سعید بهمنی

دنیای موتور و ماشین، دنیای عجیبیه! قبول دارین؟ سوالی داشتین در خدمتم @msaeidb

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
گالری تصاویر آپاچی 200 نیوفیس گالری تصاویر هوندا CB150R گالری تصاویر هوندا هورنت 2 گالری تصاویر اسکوتر ویسته 249 بنلی 10 ادونچر برتر دنیا از نظر قدرت معرفی ۱۶ تا از بهترین موتور سیکلت‌های درون شهری سوزوکی اینازوما GW 250 با 2 سیلندر جسارتی در اندازه بیکینگ!