اخباراخبار موتورسیکلت

KTM با تصاحب ۲۵ درصد از سهام MV Agusta مالک ۵۰.۱ درصدی آن شد

اخبار خودرو

بالاخره خبرهای خوبی برای کمپانی ام وی آگوستا – MV Agusta در حال انتشار است که کمپانی بزرگ KTM با تصاحب ۲۵ درصد دیگر از سهام MV Agusta همینک مالک ۵۰.۱ درصدی آن شده است.

اولین همکاری بین KTM و MV Agusta

در سپتامبر 2022، KTM و MV Agusta با امضای یک تفاهم نامه و قرارداد تجاری این امکان را فراهم کردند تا با استفاده از شبکه گسترده نمایندگی‌های KTM برای فروش موتورسیکلت‌های ایتالیایی در کانادا، ایالات متحده و مکزیک بتواننند برای فروش محصولاتشان استفاده کنند. در آن زمان هیچ اشاره ای به اتحاد دیگری بین این دو برند وجود نداشت.

تمدید و تکرار یک روش امتحان شده

تنها یک سال بعد، در اکتبر 2023، KTM اعلام کرد که با به دست آوردن 25.1 درصد از سهام این شرکت، “همکاری را با MV Agusta بیشتر می‌کند”. در نتیجه این همکاری باعث شد که KTM مدیریت زنجیره تامین و خرید MV Agusta را بر عهده بگیرد. در نهایت این توافق به KTM این امکان را داد که بر اساس صورت‌های مالی شرکت ایتالیایی که در دسامبر 2025 منتشر می‌شود بتواند، اکثریت سهام MV Agusta را در بهار 2026 به دست آورد.

برندهای pierermobility
Pierer Mobility AG Brands

به نظر می‌رسد این صورت‌های مالی زودتر از حد انتظار به ثمر نشست، زیرا Pierer Mobility AG و شرکت مادر KTM، بیش از یک سال قبل از تاریخ پیش‌بینی‌شده، اعلام کرد که کی تی ام اکثریت سهام MV Agusta را به دست آورده است. KTM اکنون 50.1 درصد از ام وی آگوستا را در اختیار دارد.

این تغییر مالکیت در سهام با برخی تغییرات در ام وی ام آگوشتا همراه است و برخی از مدیران ارشد کی تی ام به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل MV Agusta معرفی شدند.

منبع
motorcyclemojo
تبلیغ پایین مطلب

محمدحسین

من عاشق هنر، عکاسی و تکنولوژی و IT هستم، برای دل خودم مینویسم. عاشق موتور و ماشینم وبا روندنشون کلی حال میکنم و کم کم دارم به حوزه خبرنگاری موتورسیکلت مسلط میشم. از سال 1400 هم یکمی دارم توی حوزه سئو کار میکنم و یک وقتایی حرکت‌هایی خفنی زدم. :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
گالری تصاویر آپاچی 200 نیوفیس گالری تصاویر هوندا CB150R گالری تصاویر هوندا هورنت 2 گالری تصاویر اسکوتر ویسته 249 بنلی 10 ادونچر برتر دنیا از نظر قدرت معرفی ۱۶ تا از بهترین موتور سیکلت‌های درون شهری سوزوکی اینازوما GW 250 با 2 سیلندر جسارتی در اندازه بیکینگ!